etsiz taze bamya yemeği

etsiz_taze_bamya

Malzemeler :
500 gr. Taze Bamya
6 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Adet Soğan
2 Adet Domates
3 Su Bardağı Kaynar Su
1/2 Limon Suyu
1 Tatlı Kaşığı Tuz

Ön Hazırlık :
Soğan soyulacak, yemeklik doğranacak. Domatesler soyulacak kuşbaşı doğranacak. Bamyalar buradan tarifine uygun olarak temizlenecek. 3 su bardağı kaynar su hazır edilecek.

Bamya yemeği malzemeleri

Etsiz_taze_bam_malz2

Bamyalar temizlenmiş

Etsiz_taze_bam_temiz3

Soğan kavrulmuş

Etsiz_taze_bam_sog4

Domatesler ilave edilmiş, kavrulmuş

Etsiz_taze_bam_dom_ilav5

Üzerine bamyalar, su, tuz ve limon suyu ilave edilmiş

Etsiz_taze_bam_su_ilav6

Bamya yemeği servise hazır

Etsiz_taze_bam_hazir7

Maharetini Göster :
Tencere’ye zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine soğanlar ilave edilecek, düşük ısıda kavrulacak. Ardından domatesler ilave edilecek diriliği gidinceye kadar kavrulacak. Üzerine bamya, 3 su bardağı kaynar su, tuz ve limon suyu katılacak, karıştırılacak. Yemeğin tuz’u karar hale getirilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, tencere kapağı kapatılacak. Ocak ısısı, en düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak not edilecek. Tam, 45 dakika süre sonunda bamya yemeğiniz servise hazır. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme
GÖZLEME NASIL PİŞİRİLİR
Evde yapılan her çeşit gözleme, eğer evinizde yufka ocağı varsa; gazlı, elektrikli, tüplü yufka pişirme sacı üzerinde pişirilir. Evinizde yufka pişirme sacı yoksa, mutfak ocağı üzerinde pişirilir. Gözleme ocak üzerinde teflon tava içerisinde veya kavurma sacı içinde, ya da dışında pişirilir. Gözleme pişirmek için, pişirme sacının yağlanmasına gerek yoktur. Ayrıca, yağlanmış pişirme sacı üzerinde gözleme pişirmek, sağlıklı değildir. İlla gözlemeyi yağlamak istiyorsanız, pişirdikten sonra yağlayabilirsiniz.