etli bulgur pilavı

Etli_bulgur_pilavi

Malzemeler:
100 gr. Kuzu Kuşbaşı Et
1 Su Bardağı Bulgur
3 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Adet Domates
1 Adet Sivri Biber
1 Adet Soğan
1 Çay Kaşığı Domates Salçası
1 Çay Kaşığı Biber Salçası
1 Çay Kaşığı Tuz
1/2 Çay Kaşığı Karabiber
2 Su Bardağı Kaynar Su

Ön Hazırlık:
Domates soyulacak ve küp doğranacak. Soğan yemeklik, sivri biber halka doğranacak. 2 su bardağı kaynar su hazır edilecek.

Maharetini Göster:
Tencere içerisine zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine kuşbaşı et ilave edilecek. Düşük ısıda etin bıraktığı su buhar olup uçuncaya kadar kavrulacak. Ardından soğan ilave edilecek kavrulacak. Üzerine sivri biber ilave edilecek, kavrulacak. Tencerenin orta yerinden yer açılacak, domates, biber salçası katılacak ve kokusu çıkıncaya kadar kavrulacak. Üzerine domates katılacak, diriliği gidinceye kadar kavrulacak. Ardından bulgur ilave edilecek ve karıştırılacak.
Üzerine 2 su bardağı kaynar su, karabiber, tuz ilave edilecek ve karıştırılacak. Yemeğin tuzu karar hale getirilecek. Ocak ısısı yükseltilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra tencere kapağı kapatılacak. Ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek. 15 dakika süre bitiminde pilavınız hazır. Tencerenizi 20 dakika dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.