krema torbası ve duy seti

Krema_torbasi1

Krema torbası, pastaların süslenmesinde pastaya dekoratif görünüm vermek için hazırlanmış kremayı, pasta üzerine sıkmakta kullanılır. Torba plastik katkılı bezden üretilmiş ve değişik boyutlardadır. Torba, duy adı verilen ucu ile kullanılmaktadır. Duy standart ölçüde ve her biri değişik şekil üreten kesitte tasarlanmıştır.
Paslanmaz çelik saçtan üretilen krema uçlarından tercih edileni, torba içerisinden yuvasına oturtulur. Hazırlanmış olan krema kaşık veya spatula yardımıyle torba içerisine aktarılır. Torba ağızı katlanarak kremanın dışarı çıkmaması sağlanır. Torba el ile sıkılmak suretiyle, gerektiği yerlerde kullanılır.

Duy Seti

Krema_torbasi2

Resimde görünen krema sıkma torbası ve duy seti profesyonel kullanıcılar içindir. Piyasada aynı işlevi gören plastik torbalar ve uçları mevcuttur. Yine tek seferde kulanılan, kullan at mantığı ile tasarlanmış naylon torbalar ve uçları pasta malzemeleri satan dükkanlardan tedarik edilebilir.
Krema torbası ve uçlarını kendim, pasta süslemeleri için kullanmamın yanında halka tatlısı, tulumba tatlısı yaparken hamuruna şekil vermekte kullanırım. Aynı zamanda yemeklerde garnitür malzemelerinden mayonez ve patates püresine şekil vermekte kullanırım. Bu set, pasta süslemelerinin vazgeçilmezidir.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.