domatesli kuskus pilavı

Kuskus_pilavi

Malzemeler:
1.5 Su Bardağı Kuskus Makarna
1 Adet Domates
2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
3 Su Bardağı Kaynar Su
1 Tatlı Kaşığı Tuz

Ön Hazırlık:
Domates yıkanacak ve rendeden geçirilecek. 3 su bardağı su kaynatılacak, hazır bekletilecek.

Maharetini Göster:
Tencere içerisine zeytinyağı, tereyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine rende domates ilave edilecek ve diriliği gidinceye kadar kavrulacak. Ardından kuskus makarna katılacak ve bir güzel karıştırılacak. 3 su bardağı kaynar su, tuz katılacak ve karıştırılacak. Yemeğin tuzu karar hale getirilecek.
Tencere kaynamaya başladıktan sonra, tencerenin kapağı kapatılacak. Ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak  not edilecek. 15 dakika süre sonunda domatesli kuskus pilavınız hazır. Tencere kapağı açılmadan pilav 15 dakika dinlendirilecek. Sonrası malum.

Not:
Pilav’a su verme sırasında, 1/2 tablet et bulyon katılırsa çok farklı bir lezzet elde edersiniz.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme
GÖZLEME NASIL PİŞİRİLİR
Evde yapılan her çeşit gözleme, eğer evinizde yufka ocağı varsa; gazlı, elektrikli, tüplü yufka pişirme sacı üzerinde pişirilir. Evinizde yufka pişirme sacı yoksa, mutfak ocağı üzerinde pişirilir. Gözleme ocak üzerinde teflon tava içerisinde veya kavurma sacı içinde, ya da dışında pişirilir. Gözleme pişirmek için, pişirme sacının yağlanmasına gerek yoktur. Ayrıca, yağlanmış pişirme sacı üzerinde gözleme pişirmek, sağlıklı değildir. İlla gözlemeyi yağlamak istiyorsanız, pişirdikten sonra yağlayabilirsiniz.