susuz tavuk baget yemeği

susuz tavuk baget yemeği 400x267 susuz tavuk baget yemeği
Malzemeler:
5 Adet Tavuk Baget (tavuk incik)
2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası
3 Adet Soğan
2 Adet Patates
1 Diş Sarımsak
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Tuz
1 Tatlı Kaşığı Kekik
1 Yemek Kaşığı Doğranmış Maydanoz

Ön Söz:
Tavuk bagetle (tavuk incik) hazırlanan fırın ve tencere yemekleri oldukça lezzetli oluyor. Fakat, tencerede su kullanılmadan pişen tavuk inciklerin lezzeti bir başka. Her ne kadar uğruna medhiyeler dizsem bu satırlarda, incikler tadılmadıktan sonra anlaşılmayacağımı biliyorum. Olsun, yine de ben söylemiş olayım.

Ön Hazırlık:
Tavuk incikler yıkanacak ve süzülecek. Patatesler soyulacak ve ikiye bölünecek. Soğanlardan iki tanesi soyulacak ve yemekte bütün kullanılacak.

soslanmış tavuk bagetler dinleniyor

susuz tavuk baget susuz tavuk baget yemeği

Baget Sosu:
Üçüncü soğan ve sarımsak rendenin püre yapma gözünde rendelenecek. Püresi süzgeçte süzülecek ve çıkan posa atılacak. Bir kap içerisine soğan suyu, salça, karabiber, kekik, tuz ve zeytinyağı konulacak karıştırılacak. İncikler hazırlanan bu sos içerisine en az iki saat yatırılacak.

susuz tavuk baget yemeği

susuz tavuk baget yemeği 1 susuz tavuk baget yemeği

susuz tavuk baget yemeği pişmiş servise hazır

susuz tavuk incik susuz tavuk baget yemeği
Maharetini Göster:
Tencere içerisine tavuk incikler, aralarına soğan ve patatesler dizilecek. Üzerlerine arta kalan sos ve iki kaşık su gezdirilecek. Tencere kapağı kapatılacak ve ocak üzerine alınacak. Ocak ısı ayarı en düşük konuma ayarlanacak. Ve saat’a bakılacak not edilecek. Tam 50 dakika süre bitimi tencere açılacak ve yemeğin üzerine doğranmış maydanoz serpilecek. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


Top