Kategoriler
Pastane Tarifleri Sütlü Tatlı Tarifleri

limonlu krema tatlısı

limonlu krema tatlısı
Limonlu Krema Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır?
Malzemeleri:
1 Kutu Krema (200 ml.)
2 Yemek Kaşığı Tepeleme Pudra şekeri
1 Yemek Kaşığı Limon Suyu

Ön Söz:
Limonlu krema tatlısı tarifimin limon kreması, limonlu krema, limonlu pasta kreması ve limonlu krema ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Limonlu krema tatlısı; michelin yıldızlı restoranlarda yapılan, ahudu, böğürtlen, çilek ve şeftali parçacıklarıyle servis edilen bir tatlıdır. Limonlu krema tatlısı, yapımı en kolay olan ve bir o kadar da lezzetli sütlü tatlı çeşitidir. Tatlı yapımında pudra şekeri yerine toz şeker kullanabilirsiniz.

Bu tatlıyı çeşitli ölçülerde ve farklı firmaların malzemelerini kullanarak yaptım. En başarılı bulduğum malzemeler ise; Pınar sütün kreması ve dr. oetker’in vanilyalı pudra şekeri olduğunu söyleyebilirim. Elinizde bulunan her çeşit malzemelerle, bu tatlıyı damak zevkinize uygun hazırlayabilirsiniz.

Tarifim bir kase ölçüsünde ve tek kişiliktir. Malzemelerin katlarını alarak, ihtiyacınız kadar limonlu krema tatlısı yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

limonlu krema

Maharetini Göster:
Uygun bir tava veya tencereye 1 kutu süt kreması, iki yemek kaşığı tepeleme doldurulmuş pudra şekeri veya toz şeker konulacak. Ardından tava ocak üzerine alınacak ve normal ısıda (orta ısıda) karıştırılarak şekerin erimesi sağlanacak. Karışım kaynamaya başlayınca, üzerine bir yemek kaşığı limon suyu ilave edilecek ve karıştırılacak. Peşinden ocaktan alınacak ve kaseye boşaltılacak. Kase oda sıcaklığına geldikten sonra, buzdolabında soğutulacak. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com