konserve nasıl pişirilir


Malzemeler:
1 Kutu Tamek Türlü Konservesi
1 Adet Orta Boy Soğan
1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası
4 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Su Bardağı Kaynar Su
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Kimyon
1 Çay Kaşığı Tuz

Ön Söz:
Hazır konserve sebzeler tazesinde olduğu gibi aynı yöntemle pişirilir. Bu tarif, Tamek hazır türlü konservesi’nin pişirilmesiyle ilgilidir. Hazır türlü konservesi yemeğinin yapımı bilgi, beceri ve deneyim gerektirir. Çünkü hazır konserveler gereğinden fazla ekşi olur. İşte bu tarif, türlü konservesinin pişirilmesiyle ilgili bilgi paylaşımını amaçlamaktadır. Tarifimi izleyerek yenilebilir türlü konserve yemeğinizi yapabilirsiniz.

Ön Hazırlık:
Soğanı soyun ve çok ince yemeklik doğrayın. Konserveyi açın, süzgeç içerisine boşaltın. Üzerinden soğuk su geçirin ve süzün. Süzgeci dış kabı içerisine koyun, türlü malzemelerinin üzerini kapatıncaya kadar sıcak su ile doldurun. Malzemeleri sıcak su içerisinde 10 dakika beklettikten sonra suyunu süzün.

hazır türlü konserve süzülmüş

türlü konserve yemeği servise hazır

Maharetini Göster :
Tencereye zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine soğan ilave edilecek ve düşük ısıda kavrulacak. Ardından salça ilave edilecek ve kokusu çıkıncaya kadar kavrulacak. Üzerine süzülmüş konserve malzemesi, 1 su bardağı kaynar su, karabiber, kimyon, tuz ilave edilecek ve yemeğin tuzu karar hale getirilecek. Ocak ısısı yükseltilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, tencere kapağı kapatılacak. Ocak en düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak not edilecek. 15 dakika süre bitiminde yemeğiniz servise hazır. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.comTop