taze iç fasulye yemeği


Malzemeler:
500 gr. Taze İç Şeker Fasulyesi
6 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Adet Orta Boy Kuru Soğan
1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası
3 Su Bardağı Kaynar Su
1 Tatlı Kaşığı Tuz

Ön Söz:
Taze iç fasulye yemeği, taze şeker fasulyesi içi kullanılarak, tencerede yapılmıştır. Yemeğin yapımında zeytinyağı, kuru soğan ve domates salçası kullanılmıştır. İç fasulye, tencere’ye ilave edilmeden önce 10 dakika süre ile tencerede haşlanmıştır. Taze iç şeker fasulyesi yemeği etli, etsiz veya havuç, patates katkılı yapılabilir. Yemeği nasıl yaparsanız yapın, lezzettine doyum olmaz.

Ön Hazırlık:
Taze iç şeker fasulyesi yıkanacak ve süzülecek. Soğan soyulacak ve yemeklik doğranacak. Kaynar su hazır edilecek.

taze iç fasulye

İç Fasulye’nin Ön Haşlanması:
Tencere’ye iç fasulye ve 4 su bardağı soğuk su konulacak. Normal ısı ayarında tencere kaynamaya başlayınca; tencere kapağı kapatılacak, ocak en düşük ısı ayarına getirilecek ve 10 dakika süre ile iç fasulye haşlanacak. Ardından süzgeçe alınacak ve soğuk sudan geçirilecek.

Maharetini Göster:
Tencere’ye zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine sıra ile soğan, domates salçası ilave edilecek ve düşük ısıda kavrulacak. Ardından, ön haşlaması yapılmış iç fasulye ve 3 su bardağı kaynar su ilave edilecek, tencere karıştırılacak. Ocak ısısı yükseltilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, tencere kapağı kapatılacak. Ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak not edilecek. 45 dakika bitiminde yemeğiniz hazır. Yemeğin tuzunu şimdi karar hale getirebilirsiniz. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.comTop