Kategoriler
Diyet Yemekleri Tarifleri Sakatat Yemekleri

ketojenik arnavut ciğeri nasıl yapılır

ciger 1
Ketojenik arnavut ciğeri nasıl yapılır? Keto arnavut ciğeri tarifi, ketojenik beslenmeye uygun olarak hazırlandı. Un, kızartma yağı ve yüksek ısı kullanılmadı.
Malzemeleri:
300 gr. Dana Ciğeri
20 gr. Tereyağı
1 Çay Kaşığı Silme Karabiber
1 Çay Kaşığı Silme Pul Biber
1 Çay Kaşığı Silme Kimyon
1 Çay Kaşığı Silme Kaya Tuzu

Ön Söz:
Ketojeneik arnavut ciğerini, ketojenik beslenen biri olarak kendimiz için hazırladık. Bilirsiniz, usülüne uygun hazırlanan arnavut ciğeri; ciğer, un, biber, tuz ve kızartma yağı kullanılarak yapılır. Un, kızartma yağı ketojenik beslenmede yasaklılar listesindedir. Hazırladığımız ciğerin tadı, lezzeti, oldukça yumuşaklığı ve sulu oluşu nedeniyle arnavut ciğerine birebir benzerdir. Tarifimizi deneyecek olan ketojenik beslenen veya diyette olanlara afiyet olsun.

Kategoriler
Sakatat Yemekleri

kuzu yürek kavurması

kuzu yurek kavurmasi 1
Kuzu Yürek Kavurması Nasıl Yapılır? On dakikada bu tarifle yapılır. Ağız tadıyle yürek kavurması yemek isterseniz, deneyebilirsiniz.
Malzemeleri:
500 gr. Kuzu Yüreği (parça)
1 Adet Kapya Biber
1 Adet Orta Boy Soğan
3 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Çay Kaşığı Kararbiber
1 Çay Kaşığı Pul Biber
1 Çay Kaşığı Silme Kimyon
1 Çay Kaşığı Kuru Kekik
1 Çay Kaşığı Tuz

Ön Söz:
Kuzu yürği kavurması verdiğimiz malzemelerin dışında, domatesli de yapılabilir. Kapya biber yerine diğer yeşil biberler kullanılabilir. Baharat çeşiti damak zevkinize kalmış. Verdiğimiz miktardaki kuzu yüreği, ocağın orta ısısı ile yüksek ısısının orta konumda 10 dakikada kavrulur. Yürek kavurmasındaki tek öneml nokta, yüreğin bıraktığı suyun buhar olup uçmasıdır. İşte o zaman yürek kavrulmuş demektir. Bu aşamadan sonra baharatların yüreğe eklenmesi gerekir. Afiyet olsun.

Kategoriler
Diyet Yemekleri Tarifleri Çorba Tarifleri Sakatat Yemekleri

keto işkembe çorbası

keto iskembe corbasi 1
Unsuz, Keto İşkembe Çorbası Tarifi, Nasıl Yapılır?
Malzemeleri:
1 Kg. Dana İşkembesi (temizlenmiş)
8 Su Bardağı Su (200 ml. bardakla)
30 gr. Organik Tereyağı
3 Yemek Kaşığı Sızma Zeytinyağı
1 Çay Kaşığı Toz Biber
1 Diş Sarımsak
1/4 Kabuklu Limon Dilimi
1 Tatlı Kaşığı Kaya Tuzu

Unsuz Terbiye Malzemeleri:
2 Adet Organik Yumurta Sarısı
1 Yemek Kaşığı Organik Limon Suyu (yarım limon yeterli)

Ön Söz:
Keto (ketojenik) işkembe çorbası tarifinin diğer işkembe çorbalarından farkı, terbiyesinde un ve diğer (ayçiçeği, mısır özü, kanola, fındık yağı gibi) yağlar kullanılmamasıdır. Diyet yapanlar ve özellikle ketojenik beslenenler işkeme çorbasını gönül rahatlığı içerisinde tüketebilirler. Bu tarifte kullanılan malzemelerle 6 porsiyon çorba çıkar. Çorbayı klasik düdüklü tencerede yaptık. Ocağınızın alev durumu ve işkembenin kalınlığına göre, işkembe 40 ila 45 dakika arasında orta ateşte haşlanır. Afiyet olsun.