etsiz kuru bamya çorbası


Malzemeler :
1 Çay Bardağı Kuru Çiçek Bamya
5 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Adet Soğan
1 Tatlı Kaşığı Un
1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası
1 Tatlı Kaşığı Limon suyu
5 Su Bardağı Kaynar Su
1/2 Çay Kaşığı Karabiber
1 Tatlı Kaşığı Tuz

Ön Hazırlık :
Tencere içerisine bamya, üzerini kapatacak miktarda su, 1 tatlı kaşığı sirke konulacak. Tencere kaynadıktan sonra, ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek.Tencere kapağı aralıklı olacak, bamya 15 dakika süre ile haşlanacak. Haşlandıktan sonra, soğuk sudan geçirilecek ve ipinden ayrılacak. Haşlama suyu kullanılmayacak. Soğan, yemeklik doğranacak.

Bilgi Notu:
1 çay bardağı kuru çiçek bamya 20 – 25 gr. arası gelir. Fazla miktarda bamya haşlamak isterseniz buradan tarifine uygun olarak haşlayabilirsiniz. Haşlanmış bamyalar derin dondurucuda saklanabilir.

Etsiz kuru bamya çorbası malzemesi

Soğan, un, salça sıra ile kavrulmuş

Su, bamya, limon suyu, karabiber, tuz ilave edilmiş

Etsiz kuru bamya çorbası servise hazır

Maharetini Göster :
Tencere’ye zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine sıra ile soğan, un, domates salçası ilave edilecek ve düşük ısıda kavrulacak. Peşinden 5 su bardağı kaynar su, bamya, limon suyu, karabiber, tuz ilave edilecek ve karıştırılacak. Ocak ısısı yükseltilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, tencerenin kapağı kapatılacak. Ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak not edilecek. 40 dakika bitiminde çorbanız servis’e hazır. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.comTop