pudingli bisküvi pastası

pudingli bisküvi pastası 400x267 pudingli bisküvi pastası
Malzemeler:
1 Paket Dr.Oetker Bitter Çikolatalı Puding
2 Paket Eti Kakaolu Bisküvi
1 Paket Eti Bitter Kare Çikolata
1 Çay Bardağı Hindistan Cevizi
1 Çay Bardağı Fındık İçi
50 gr. Sanayağı
3.5 Su Bardağı Süt
Tepsi çapı: 26 cm.

Ön Söz:
Bu tarif, çikolata ve kakao katkılı pastayı sevenler veya sevmeyenler için özel hazırlanmıştır. Tarifte belirtilen malzemelerle hazırlanan bu pasta, tadanlarına alışkanlık kazandıracaktır. Benden söylemesi.

Ön Hazırlık:
30 adet kare kakaolu bisküvi bir kap içerisine, her biri 4 veya 5 parça olacak şekilde bölünecek. Fındık içi iri kıyılacak veya dövülecek. Bitter çikolata, yarım fındık büyüklüğünde doğranacak.

pudingli bisküvi pastası 1 pudingli bisküvi pastası

Maharetini Göster:
Tencere’ye 3.5 su bardağı süt, bitter çikolatalı puding konulacak, karıştırılacak. Normal ısı da karışım, çırpma teli ile karıştırılarak koyulaşıncaya kadar pişirilecek. Karışımın kıvamı koyulaşınca sana yağı ilave edilecek, eriyinciye kadar karıştırılacak ve ocak söndürülecek. Parça bisküviler karışım içerisine ilave edilecek, karıştırılacak.
Karışımın yarısı su ile ıslatılmış cam tepsi içerisine aktarılacak ve düzgün bir şekilde yayılacak. Üzerine 1 çay bardağı fındık içi serpilecek. Kalan karışım fındık üzerine ilave edilecek ve düzgün bir şekilde yayılacak. Tepsi soğuduktan sonra, pastanızı tercihinize göre hindistan cevizi ve çikolata parçaları ile süsledikten sonra buzdolabına kaldırılacak. Sonrası malum.
Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com
Top