Kategoriler
Sebze Yemekleri

sebzeli karnabahar yemeği

sebzeli karnabahar yemeği
Tencerede Sebzeli Karnabahar Yemeği Tarifi, Nasıl Yapılır
Malzemeleri:
1 Kg. Karnabahar
200 gr. Dana Kıyması
1 Çay Bardağı Zeytinyağı
1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası
1 Tatlı Kaşığı Tatlı Biber Salçası
1 Adet İri Kuru Soğan
1 Adet Orta Boy Havuç
1 Adet İri Kapya Biberi
1 Adet Domates
2 Adet İri Diş Sarımsak
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Pul Biber
1 Çay Kaşığı Kimyon
1 Tatlı Kaşığı Tuz
1.5 Su Bardağı Kaynar Su

Ön Söz:
Sebzeli karnabahar yemeği, karnabahar yemekleri arasında bir numaradır. Sebzeli karnabahar yemeği yapımında; derin dondurucudan çıkardığım rendelenmiş (150 gr.) domates, taze kapya biberi yerine (150 gr.) közlenmiş ve konserve edilmiş kapya biberi kullandım. Domates ve kapya biberinin mevsimsel olması şart değil, elinizde bulunan sebzeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sonuçta her zaman olduğu gibi ortaya mükemmel lezzette bir yemek çıkar, tavsiye ederim.

Ön Hazırlık:
Karnabahar dalları gövdesinden uygun irilikte ayrılacak, yıkanacak ve süzülecek. Soğan, sarımsak, kapya biberi yemeklik doğranacak. Domates ve havuç rendelenecek. 1.5 su bardağı kaynar su hazır edilecek.

Kıymalı Soskarnabahar sosu

Kıymalı Sos’un Hazırlanması:
Tavaya 1 çay bardağı zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine sıra ile kıyma, soğan, sarımsak, havuç, domates salçası, biber salçası, kapya biberi, rendelenmiş domates ilave edilecek ve düşük ısıda kavrulacak. Ardından 1.5 su bardağı kaynar su, karabiber, pul biber, kimyon, tuz ilave edilecek ve yemeğin tuzu karar hale getirilecek. Tava bir taşım kaynatılacak ve ocak söndürülecek.

karnabahar tencerede yerini almışkarnabahar

sebzeli karnabahar yemeği pişmiş servise hazırsebzeli karnabahar

Maharetini Göster:
Tencereye karnabahar dalları uygun şekilde dizilecek. Üzerine hazırlanan kıymalı sos gezdirilecek ve ocak ısısı yükseltilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, tencere kapağı kapatılacak. Ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek. Saate bakılacak not edilecek. Tam 30 dakika bitiminde sebzeli karnabahar yemeği servise hazır. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com