salçalı sosis


Malzemeler:
1/2 Kg. Kokteyl Sosis
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
3 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Kimyon
1 Tatlı Kaşığı Tuz
5 Su Bardağı Su (1Litre)
Salatalık Turşusu

Ön söz:
Bu tarif, evlerimizde turşulu sosisli sandviç yapmak için hazırlanmıştır. Geçmişe özlem duyanlar, belki bu tarifle büfe sosisli sandviçlerin lezzetini tadacaklardır. Ne çare ki; hatıralarını anmaktan başka, hiçbir şey yapamıyacaklardır. Afiyet olsun.

Ön Hazırlık:
Sosisler yıkanacak ve üzerlerine ikişer çizik atılacak. 1 liter kaynar su hazır edilecek. Sandviç için kullanacağınız salatalık turşusunu özellikle, Çubuk/Ankara olmasını tavsiye ederim. Bulabilecekler için pek tabi.

kokteyl sosis

tereyağı eritilmiş

salça ilave edilmiş

su, baharat ve sosis ilave edilmiş

salçalı sosis servise hazır

Maharetini Göster:
Tencere içerisine tereyağı konulacak ve eritilecek. Üzerine salça ilave edilecek ve kokusu çıkıncaya kadar, düşük ısıda kavrulacak. Ardından 1 litre kaynar su, karabiber, tuz ilave edilecek ve karıştırılacak. Karışımın tuzu karar hale getirilecek. Üzerine sosisler ilave edilecek ve ocak ısısı yükseltilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, tencere kapağı aralıklı kapatılacak. Ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak not edilecek. 10 dakika süre sonunda salçalı sosisleriniz sandviç yapılmaya hazır. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.comTop