Kategoriler
Web

klasik tatlar sitesi


Klasik Tatlar Sitesi, günübirlik evde pişen ev yemekleri tarifleri verir. Sitede yayınlanan her yemek tarifi, kaynağını mutfağımızda sürekli pişen yemeklerden alır. Bu nedenle; siteden aldığınız bir yemek tarifini, her denediğinizde, aynı tat ve lezzettedir. Önemli olan, tariflerde verilen malzeme listesindeki malzeme ölçülerine ve maharetini göster parağrafında bulunan açıklamalara uymanızdır. Tariflerime uyduğunuz vakit, her zaman yaptığınız yemekler tekrarlanabilir lezzette olacaktır.

*

Klasik Tatlar Sitesi, yaptığı yemeklerine yorum katmaz. Özellikle orjinal bir yemeğin malzeme çeşitleriyle oynayarak, buda benim falanaca yemek yorumum diye tarifte bulunmaz. Fakat; yaptığı yemek orjinalde olsa, yemeğin pişirilme tekniği üzerinde her daim kafa yorar. Çoğu yemek tariflerinde, kendi deneyimlerini tarife katarak, izleyicisiyle paylaşır. Sitede yayınlanan her çeşit yemek tarifi, onlarca kez denenmiştir ve mutfağımızda pişirilmeye devam edilmektedir.

*

Yapılan yemekte önemli olan; tencerede pişen malzemelerin şekil değiştirmemesi, lezzetlerin birbirine karışmaması ve yemeğin kendine yetecek kadar suyu (sosu) bulunması gerekir. Hazırlanan yemek içerisinde kullanılan malzemelerin lezzetleri tencere içerisinde değil, damakta buluşmasıdır. Bu sebeplerle Klasik Tatlar Sitesi mutfağında pişen her çeşit yemeği, ocakta ağır ateşte pişirir. Bu yöntemle yemekler geç pişer. Ama, tencere de lezzet ve görüntü bakımından dert pişmez.