Kategoriler
Kebap ve Izgaralar Tavuk Yemekleri

ızgarada terbiyeli tavuk pirzola


Izgarada Terbiyeli Tavuk Pirzola Tarifi, Sosu, Nasıl Yapılır ve Malzemeleri:
1 Kg. Derili Tavuk Pirzola
1 Yemek Kaşığı Biber Salçası
1 Tatlı Kaşığı Pul Biber
5 Yemek Kaşığı Ayçiçeği Yağı
1 Tatlı Kaşığı Tuz

Ön Söz:
Hafif tavuk soslu terbiyeli tavuk pirzola ızgarası, zor beğenen damaklar için hazırlanmıştır. Hafif tavuk sosu bir tüy gibi hafiftir. Terbiyeli tavuk pirzola ızgara yapılıp yenilirken diğer soslarla olan farkını tadacaksınız. Hafif tavuk sosu, tavuk ürünlerinin terbiyesinde bir numaradır. Yapımı kolay, eziyet gerektirmez ve sosa yatırılan tavuk kanat, tavuk incik, tavuk but ve benzeri tavuk ürünleri anıda ızgara yapılabilir. Ayrıca, hafif tavuk sosunu hazırlarken acı veya tatlı biber salçası kullanabilirsiniz. Aynı seçenek pul biber için de geçerlidir. Terbiye ettiğiniz tavuk pirzolalarını yanmaz tavada, grill ızgarada veya mangalda pişirebilirsiniz.

*

Ön Hazırlık:
Bir kap içerisine ayçiçekyağı, biber salçası, pul biber konulacak ve karıştırılacak. Ardından, üzerine tuz ekilmiş tavuk pirzolaları ilave edilecek ve hazırlanan sosa bir güzel bulanacak.

Hafif Soslu Tavuk Pirzola

Tavuk Pirzola Izgara

*

Maharetini Göster:
Izgara kızgın hale getirilecek ve yağlanacak. Üzerine terbiye edilmiş tavuk pirzolaları dizilecek. Pirzola üzerlerine ızgara izi çıktıktan sonra döndürülerek pirzolalar kızartılacak. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com