yumurtalı arapsaçı kavurması

arapsaci_kavurmasi

Malzemeler:
100 gr. Arapsaçı Otu
1 Adet Yumurta
1 Adet Küçük Soğan
3 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Tuz
1 Çay Bardağı Kaynar Su
1 Su bardağı Yoğurt
1 Diş Sarımsak ve Az Tuz

Ön Hazırlık:
Arapsaçı otu’nun körpe dalları yıkanacak, süzülecek ve kuşbaşı doğranacak. Soğan soyulacak ve yemeklik doğranacak. 1 çay bardağı kaynar su ve verilen malzemelerle sarımsaklı yoğurt hazır edilecek.

arapsaci

Maharetini Göster:
Tencere içerisine zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine, sıra ile soğan, arapsaçı otu ilave edilecek ve düşük ısıda kavrulacak. Ardından 1 çay bardağı kaynar su, karabiber ve tuz ilave edilecek, malzemeler karıştırılacak. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, kapağı kapatılacak. Ocak ısıs en düşük konuma getirilecek. Arapsaçı suyunu çekene kadar, yaklaşık 15 dakika süre ile pişirilecek. Ardından yumurta kırılacak ve karıştırılacak. Yumurta piştiğinde, arapsaçı sarımsaklı yoğurt ile servis edilecek. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.