yağlı kağıtta baharatlı palamut

firinda_dilimlenmis_palamut

Malzemeler:
2 Adet Dilimlenmiş İri Palamut
1 Çay Bardağı Ayçiçeği Yağı
3 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Çay Kaşığı karabiber
1 Çay Kaşığı Pul Biber
1 Tatlı Kaşığı Tuz
1/2 Limon Suyu

Ön Söz:
Bu tarif alışkanlık yapar, kullandığınız tarifler bana ait olsa bile, bildiğiniz bütün palamut tariflerini unutun. Bu post zahmetsiz, kokusuz, dumansız ve kimsenin reddedemeyeceği palamutun nasıl yapılacağına dair bir tariftir. Bakmayın yukarıda yağlı kağıtta baharatlı palamut yazdığına, o kadar can yakacak yoğunlukta baharatlı değildir. Tekrarından zarar gelmez söylemedi demeyin, bu tarif alışkanlık yapar, önerin dostlarınıza. Bu ay içerisinde iri palamutlar daha da yağlı olur, iri palamut kullanmanızı tavsiye ederim.

Ön Hazırlık:
Balığın başını kestikten sonra, boşaltım organı üzerine “enine” bir çizik atın görüntüyü kaybedin. Ardından bıçak ucuyla, göğüs boşluğundan iç organını çekin çıkarın. Kuyruk yüzgecini kesin atın ve balığın iriliğine göre 1.5 ila 2 cm. kalınlıkta dilimleyin. Dilime gelmeyen kuyruk kısmını uzunlamasına ikiye bölün. Ardından bol su ile balık dilimlerini yıkayın ve süzün.

Baharatlı Sosun Hazırlanması:
Bir kap içerisine ayçiçeği yağı, zeytinyağı, karabiber, pul biber, tuz, yarım limonun suyu konulacak ve bir güzel karıştırılacak.

kagitta palamut

Maharetini Göster:
Fırın tepsisi tabanına yağlı kağıt yayılacak. Üzerine baharatlı sosa bulanmış palamut dilimleri dizilecek. Tepsi önceden 200°C derece’ye ısıtlmış fırının orta rafına sürülecek. Saat’a bakılacak not edilecek. Tam, 25 dakika süre bitiminde yağlı kağıtta baharatlı palamut kızartması servise hazır. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.