uskumru fileto ızgara

uskumru_izgara_1

Malzemeler:
3 Adet İthal Uskumru

Ön Hazırlık:
Balıklar temizlenecek, yıkanacak ve süzülecek. Balıklar bıçak yardımıyle kuyruk kısmından başlayıp, kılçık paralelinde uzunlamasına başa doğru fileto olarak ikiye ayrılacak. Kılçıklı parçaların üzeri ızgarada daha iyi pişmesi için, enine ya da boyuna bıçakla birkaç yerinden çizilecek.

Balıklar temizlenmiş

uskumru_izgara_2

Kılçıklı parçaların üzeri çizilmiş

uskumru_izgara_3

Ve ızgara üzerinde

uskumru_izgara_4

Maharetini Göster:
Balık parçalarının her iki yüzeyi, mangal veya elektrikli ızgara üzerinde alt üst edilerek, pişirilecek. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

EVDE EKMEK KIRINTISI YAPIMI
Galeta unu yerine evde ekmek kırıntısı nasıl yapılır? Ekmek kırıntısı hemen kullanılacaksa; bayatlamış, kurumuş ekmek dilimleri robotta iri taneli çekilir ve kullanılır. Ekmek kırıntısı stoku yapılacaksa; bayatlamış ekmek dilimleri fırın tepsisine konur ve 150°C derece ısıda 15 dakika hafif kızartılır. Ardından mutfak robotunda un ufak olmayacak şekilde iri taneli çekilir ve ağızı kapatılarak cam kavanozda saklanır. Ekmek kırıntısı köfte yapımında, kaplamalı sebze kızartmalarında ve daha pek çok yemek yapımında kullanılır.

 su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.