tavuk haşlama

Tencerede_tavuk_haslama

Malzemeler:
1 Adet Tavuk
10 Su Bardağı Soğuk Su
1.5 Tatlı Kaşığı Tuz

Ön Hazırlık:
Tavuk, burdan tarifine uygun hazırlanacak. Uygun bir tencereye 10 su bardağı su konulacak  ve kaynamaya yakın ısıtılacak. Fakat su kaynatılmayacak. Isınmış su içerisine tavuk bırakılacak, bir kaç dakika bu su içerisinde tutulacak. Tavuğun bu suya verdiği koyu renkli su dökülecek. Tavuk soğuk su ile yıkanacak, butları bir ip ile biribirlerine bağlanacak.

Maharetini Göster:
Tencere içerisine tavuk, 10 su bardağı soğuk su, 1.5 tatlı kaşığı tuz konulacak. Ocak ısısı yüksek ısı konumunda olacak. Tencere kaynamaya başladıktan sonra tencere kapağı kapatılacak. Ocak ısısı düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak not edilecek. Tam 1,5 saat süre bitiminde haşlanmış tavuğunuz servise hazır. Sonrası malum.

Not:
Düdüklü tencere ile tavuk, burdan tarifine uygun kısa sürede haşlanabilir.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


6 comments on “tavuk haşlama
 1. editör diyor ki:

  Hindisini katmazsak işin içine bak ne güzel yazmış yorgun savaşçı yorgun halinde, ustasına sağlıklar diliyor. Örnek olabilir..

 2. editör diyor ki:

  Hayır üzüldüğümü söyleyemem. Ama yorumlarda insan hep güzel sözler okumak beklentisi içerisinde oluyor, ayrıca olmalı da. Özellikle bırakılan yorumları okurken poh pohlanmış sözlere çok duyarlıyım, hoşuma gidiyor. “ÜFFF ÜFFFF” demenizde aslında fena bir söz değil, eğer ‘GDO’lu söz değilse..
  :)

 3. ama şimdi hindi haşlama zamanı :P

  ellerine sağlık usta ;)

 4. DELİNİHAL diyor ki:

  AY KUSURA KALMA CNM KAFAMIZ BU KADARINA BASIYOOO ÇOKMU ÜZDÜM

 5. editör diyor ki:

  Deli, başkaca yazacak bir şeyin yok mu? Ne bileyim ellerine sağlık veya not ettim mutlaka deneyeceğim, ya da deneyeceklerim arasına aldım falan filan gibi.. Motive etmiş olur ve bir işe yaradığımızın sevincini yaşardık şu soğuk kış günlerinde..
  :)