tavuk göğsü çöp şiş

tavuk_gogsu_cop_sis

Malzemeler:
2 Adet Tavuk Göğsü ‘600 gr.’
1 Adet Orta Boy Soğan
1 Diş Sarımsak
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Yemek Kaşığı Yoğurt
4 Yemek Kaşığı Ayçiçek Yağı
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Kimyon
1 Çay Kaşığı Tuz
Çöp Şiş Çubukları
Tuz
Kekik

Ön Hazırlık:
Tavuk göğsü üzerindeki deri ve kemik kalıntıları ayrılacak. Tavuk göğsü parçaları 1.5 – 2.0 cm. irilikte kuşbaşı doğranacak. Soğan, sarımsak soyulacak. Rendenin püre yapma gözünde önce sarımsak rendelenecek ve ardından soğan rendelenecek. Püre süzülecek, çıkan su kullanılacak ve posa atılacak.

Izgara Sosunun Hazırlanması:
Uygun bir kap içerisine ayçiçek yağı, soğan ve sarımsak suyu, domates salçası, yoğurt, karabiber, kimyon, tuz konulacak ve karıştırılacak. Kuşbaşı etler karışım içerisine alınacak ve sos’a bulanacak. Sos kabının kapağı kapatılacak ve etler sos içerisinde en az 3 saat dinlendirilecek.

Maharetini Göster:
Yeterli süre sosun içerisinde dinlenmiş kuşbaşı etler uygun miktarlarda çöp şişlere dizilecek. Çöp şişler hafif tuzlanarak iyi ısınmış ve yağlanmış ızgara üzerinde arkalı önlü yakılmadan pişirilecek. Etler ızgaradan çıktıktan sonra, tercihinize göre üzerine kekik veya diğer baharatları serpebilirsiniz. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.