sucuklu yumurta

Sucuklu_yumurta

Malzemeler:
1 Adet Yumurta
1 Tatlı Kaşığı Tereyağı
50 gr. Sucuk
1 Yemek Kaşığı Su
Tuz

Ön Hazırlık:
Sucuk 3 ila 4 mm. kalınlıkta halka olarak doğranacak.

Maharetini Göster:
Tava içerisine tereyağı konulacak ve eritilecek. Üzerine sucuklar yatay olarak dizilecek. Ardından 1 yemek kaşığı su ilave edilecek ve düşük ısıda pişirilecek. Tava içerisindeki su miktarı yarıya indiği anda, üzerine yumurta kırılacak. Ocak ısısı en düşük ısı konumuna getirilecek. Tava kapağı kapatılacak ve yumurtanın beyazı piştiği anda ocak söndürülecek. Servisi sırasında üzerine tuz serpilecek. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

EVDE EKMEK KIRINTISI YAPIMI
Galeta unu yerine evde ekmek kırıntısı nasıl yapılır? Ekmek kırıntısı hemen kullanılacaksa; bayatlamış, kurumuş ekmek dilimleri robotta iri taneli çekilir ve kullanılır. Ekmek kırıntısı stoku yapılacaksa; bayatlamış ekmek dilimleri fırın tepsisine konur ve 150°C derece ısıda 15 dakika hafif kızartılır. Ardından mutfak robotunda un ufak olmayacak şekilde iri taneli çekilir ve ağızı kapatılarak cam kavanozda saklanır. Ekmek kırıntısı köfte yapımında, kaplamalı sebze kızartmalarında ve daha pek çok yemek yapımında kullanılır.

 su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.