sosis sote

sosis_sote

Malzemeler:
250 gr. Soyulmuş Sosis
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası ‘tepeli’
2 Adet Domates
2 Adet Sivri Biber
2 Diş Sarımsak
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Kimyon
1 Tatlı Kaşığı Tuz
1 Su Bardağı Kaynar Su

Ön Hazırlık:
Sosisler yıkanacak, 3-4 mm. kalınlıkta verev veya halka doğranacak. Domatesler soyulacak, küp doğranacak. Biberlerin çekirdekleri çıkartılacak halka doğranacak. Sarımsaklar iri doğranacak. Kaynar su hazır edilecek.

Maharetini Göster:
Tencere içerisine tereyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine sarımsak ve biber ilave edilecek, düşük ısıda hafif kavrulacak. Ardından salça ilave edilecek kokusu çıkıncaya kadar kavrulacak. Üzerine domates ilave edilecek, diriliği gidinceye kadar kavrulacak. Ardından sosisler katılacak ve bir güzel karıştırılacak. Üzerine 1 su bardağı kaynar su, karabiber, kimyon ve tuz ilave edilecek karıştırılacak.
Yemeğin tuzu karar hale getirilecek. Ocak ısısı yükseltilecek, tenceredeki malzemeler kaynamaya başladıktan sonra, tencere kapağı kapatılacak. Ocak en düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak not edilecek. 5 dakika süre bitiminde sosis soteniz hazır, yemeği karıştırdıktan sonra servis edebilirsiniz. Sonrası malum.

Not:
Bu yemekte 12 adet Beşler soyulmuş sosis kullandım.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.