pırasa salatası

pirasa_salatasi

Malzemeler:
5 Adet Pırasa
2 Adet Soğan
2 Adet Domates
1 Tatlı Kaşığı Tuz
1 Adet Limon
5 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
Bir tutam Maydanoz

Ön Söz:
Pırasa salatası icatlarımdan biri, nette benzer tarifi yoktur. Çevremdeki çoğu aileler özel günlerinde ve diyet programlarında bu salatayı kullanırlar. Üzerinde fazla söze hacet yok, bir kez denedikten sonra pırasa yemeği yapma fikrinden vazgeçer salatasını yaparsınız.

Ön Hazırlık:
Pırasalar ayıklanıp yıkanacak ve 2 ila 3 cm. uzunlukta doğranacak. Havuç soyulacak ve halka veya dilim doğranacak. Maydanoz doğranacak. Soğan ve domates irice elma dilimi doğranacak. Doğranmış bütün malzemeler bir kap içerisine alınacak ve üzerine tuz ilave edilecek, karıştırılacak.

Maharetini Göster:
Tencere içerisine bütün malzemeler yayılacak ve tencere kapağı kapatılacak. Ocak ısısı yemek pişirme süresi boyuınca en düşük ısı konumunda olacak ve ısı ayarı değiştirilmeyecek. Ardından saat’a bakılacak not edilecek. Tam 30 dakika süre bitiminde tencere ocaktan alınacak, üzerine maydanoz ilave edilecek ve soğumaya bırakılacak. Pırasa salatasının servisi sırasında üzerine limon suyu ve zeytinyağı ilave edilecek. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.