palamut kızartması

dilim_palamut_kizartmasi

Malzemeler:
2 Adet Orta Boy Palamut Dilimlenmiş
1 Su Bardağı Ayçiçeği Yağı
1 Su Bardağı Un
Tuz

Ön Söz:
Palamut fileto, dilim ve iri parçalara ayrılarak yağ içerisinde veya fırında kızartılabilir. Palamutun tavası, yani yağ içerisinde kızartılması için seçenek sınırlı. Balık parçalarını una bulayarak yağ içerisine atar ve kızartırsınız. Fırında kızartılan palamut için seçenek, damak zevkinize ve hayal gücünüze bağlı. Çeşitli baharatlarla hazırlayacağınız soslarla palamutu tatlandırmak mümkün, gerisi size kalmış.

Ön Hazırlık:
Palamut dilimleri yıkanacak ve süzülecek. Ardından fazla suyundan arınmış palamut dilimleri üzerine tuz serpilecek ve una bulanacak.

Maharetini Göster:
Kızartma tavası içerisine ayçiçeği yağı konulacak ve normal ısıda ısıtılacak. Kızartma yağı kızgın hale geldiğinde “her iki yüzeyi tuzlanmış ve una bulanmış” palamut dilimleri tava içerisine dizilecek. Ardından alt üst edilerek, iki yüzeyi pembemsi renk alıncaya kadar kızartılacak. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.