mangalda tavuk kanadı

mangalda tavuk kanadı

Malzemeler:
1.5 Kg. Tavuk Kanadı
1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası
1 Tatlı Kaşığı Biber Salçası
1 Tatlı Kaşığı Pul Biber
4 Yemek Kaşığı Ayçiçek Yağı
1 Tatlı Kaşığı Tuz

Ön Söz:
Mangalda tavuk kanadı ızgara yapımında, her çeşit tavuk kanat sosu denedim. Denediğim her kanat sosu, kullandığım malzemelere göre; pişen kanatlara tat ve lezzet veriyor. Bildiğim kanat soslarından en güzeli şudur diye, ayrım yapamam. Çünkü; tavuk kanat sosunu hazırlarken, malzemeleri damak zevkime uyanlardan seçiyorum. Böyle olunca, yaptığım bütün soslar ve bu soslarla terbiye edilmiş kanatları pişirdiğimde severek yiyorum. Benim dışımda, kanatlarımı tadan kişiler arasında şu şöyle olsaydı diyenler de çıkabiliyor. İşte bu tarifim; şu şöyle olsaydı önerisini yaptırtmıyor, deneyin.

Ön Hazırlık:
Tavuk kanatları yıkanacak ve süzülecek. Ardından bir kap içine alınacak ve üzerine domates salçası, biber salçası, pul biber ve tuz ilave edilecek. Peşinden, kanatlar elle mıncıklanarak bir güzel karıştırılacak.

mangalda tavuk kanat

Maharetini Göster:
Mangal bol kömürle yakılacak ve üzerine ızgarası konulacak. Izgara kızgın hale geldiğinde kanatlar uygun şekilde dizilecek. Izgara üzerinde bulunan yüzeyi kızardığında, diğer yüzeyi üzerine çevrilecek. Her iki yüzeyi nar gibi kızaran kanatlar ızgara üzerinden kapaklı bir kap içine alınacak. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

EVDE EKMEK KIRINTISI YAPIMI
Galeta unu yerine evde ekmek kırıntısı nasıl yapılır? Ekmek kırıntısı hemen kullanılacaksa; bayatlamış, kurumuş ekmek dilimleri robotta iri taneli çekilir ve kullanılır. Ekmek kırıntısı stoku yapılacaksa; bayatlamış ekmek dilimleri fırın tepsisine konur ve 150°C derece ısıda 15 dakika hafif kızartılır. Ardından mutfak robotunda un ufak olmayacak şekilde iri taneli çekilir ve ağızı kapatılarak cam kavanozda saklanır. Ekmek kırıntısı köfte yapımında, kaplamalı sebze kızartmalarında ve daha pek çok yemek yapımında kullanılır.

 su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.