krem şanti

Krem_santi1

Krem şanti pasta, tatlı, meyve, meyve salataların süslenmesinde kullanılan lezzet artırıcı ve görsellik kazandırıcı, bitkisel yağ içerikli bir kremadır. Mutfaklarımızda kullanmak amacıyla, piyasa’ya toz halinde veya sprey olarak ambalajı içerisinde sunulmuştur. Krem şantinin toz karışımı ambalajı içerisinde 2 Adet 75 gr. poşetler içerisindedir.

Krem_santi2

Pasta ve tatlılarda krem şanti kullanılırken koyu kıvamda hazırlanması gerekir. Onun için 1 Su bardağı soğuk süt veya su ile iki poşet toz krem şanti derin bir kap içerisine boşaltılır ve üzerine yavaş yavaş süt veya su ilave edilerek mikser ya da çırpma teli ile karışım koyulaşıncaya kadar karıştırılır. Meyve ve meyve salataları için koyu kıvamda krem şanti gerekmeyeceğinden, 1 Su bardağı soğuk süt veya su ile tek poşet krem şanti hazırlanabilir. Sprey krem şantiler ise, önceden hazırlanmış kulanıma hazır kremadır. Yapmanız gereken kutuyu sallayarak çalkalamak ve gerektiği yerde kullanmaktır.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.