kavak mantarı sote

kavak_mantari_sote_1

Malzemeler:
500 gr. Kavak Mantarı
1 Adet Soğan
2 Adet Domates
2 Adet Çarli Biber
3 Diş Sarımsak
2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Kimyon
1 Çay Bardağı Kaynar Su
1 Tatlı Kaşığı Tuz

Ön Hazırlık:
Mantarlar salkımından dal dal ayrılacak, kökleri kesilecek ve yıkanacak. Süzülen mantarlar kuşbaşı doğranacak. Domates soyulacak ve küp doğranacak. Biber halka, soğan yemeklik, sarımsaklar kuşbaşı doğranacak.

Kavak Mantarı

kavak_mantari_sote_2

Maharetini Göster:
Tencere’ye zeytinyağı ve tereyağı konulacak, eritilecek. Üzerine soğan ilave edilecek, düşük ısıda kavrulacak. Ardından çarli biber ve sarımsak katılacak, hafif kavrulacak. Üzerine domatesler ilave edilecek diriliği gidinceye kadar kavrulacak. Mantarlar ilave edilecek, malzemeler bir güzel karıştırılacak.
Üzerine 1 çay bardağı kaynar su, karabiber, kimyon ilave edilecek. Yemeğin tuzu karar hale getirilecek. Ocak ısısı yükseltilecek. Tencere kaynamaya başladıktan sonra, tencere kapağı kapatılacak. Ocak ısısı, en düşük ısı konumuna getirilecek. Saat’a bakılacak not edilecek. 25 dakika süre bitiminde yemeğiniz servise hazır. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.

Tariflerim