katı meyve presi

Kati_meyve_presi

Katı meyve presi mutfaklarımızda meyve ve sebze suyu elde etmek için kullanılır. Resimde görünen aletin benzerlerini piyasa da değişik moddellerde görmemiz mümkün. Bu alet yardımcı aksesurlarıyle birlikte kullanılarak narenciye sıkacağı veya çeşitli gıda maddelerinin doğranması için kullanılabilir. Bu alet ile domates, havuç, pancar, patates, ıspanak, kereviz, kabak, salatalık, maydanoz gibi meyve ve sebzelerin suları çıkartılabilir.

Piyasa da satışa sunulan katı meyve presleri değişik model ve özellikleriyle müşterilerinin beğenisine sunulmuştur. 1 Litre ila 3 Litre arası meyve suyu sıkma kapasiteli modellerinin yanında, yardımcı aksesurlarıyla birlikte kullanılarak robopres görevini yerine getirir. Alet emniyet kilitli, kaymayı önleyici sistem ve kablo saklama özellikleri sayesinde kullanımı kolaydır. Bu aletle meyve suyu elde etmek için meyveleri seçerken olgun olmalarına ve sebzelerin taze olmasına dikkat edilmelidir. Bir başka şeye de çok dikkat etmeliyiz, bu aletle ayva suyunu çıkarmaya çalışmamalıyız.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

EVDE EKMEK KIRINTISI YAPIMI
Galeta unu yerine evde ekmek kırıntısı nasıl yapılır? Ekmek kırıntısı hemen kullanılacaksa; bayatlamış, kurumuş ekmek dilimleri robotta iri taneli çekilir ve kullanılır. Ekmek kırıntısı stoku yapılacaksa; bayatlamış ekmek dilimleri fırın tepsisine konur ve 150°C derece ısıda 15 dakika hafif kızartılır. Ardından mutfak robotunda un ufak olmayacak şekilde iri taneli çekilir ve ağızı kapatılarak cam kavanozda saklanır. Ekmek kırıntısı köfte yapımında, kaplamalı sebze kızartmalarında ve daha pek çok yemek yapımında kullanılır.

 su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.