hindi ızgara

hindi_izgara

Malzemeler:
600 gr. Derisiz Hindi Kalça
1 Yemek Kaşığı Yoğurt
1 Çay Bardağı Süt
3 Yemek kaşığı Zeytinyağı
1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası
1 İri Diş Sarımsak
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Tatlı Kaşığı Tuz

Ön Söz:
Hindi kalçasını ızgara yapmak için, önce hindi kalça etini ızgaralık olarak doğradım. Peşinden özel olarak hazırladığım, hindi ızgara sosu’na buladım ve buzdolabında dinlendirdim. Ardından dinlenmiş hindi etini ocak üzerinde, döküm ızgara üzerinde pişirdim.  Sofrada eti yiyenler, dana biftek sanarak yemeye devam ettiler. Sonunda dayanamdım, yedikleri etin hindi eti olduğunu söyledim. Hindi ızgaranın lezzeti adına; verilen tepkilerin ne olacağını bir düşünün, bu kadar.

Ön Hazırlık
Hindi kalçası ızgaralık olarak doğranacak. Sarımsak soyulacak ve havanda dövülecek.

Hindi Izgara Sosu:
Tencere içerisine zeytinyağı, yoğurt, domates salçası, dövülmüş sarımsak, karabiber, tuz, süt konulacak ve karıştırılacak. Üzerine ızgaralık olarak hazırlanmış hindi kalçası ilave edilecek ve sosla karıştırılacak. Ardından, tencere kapatılacak ve en az 2 saat buzdolabında dinlendirilecek.

Hindi Kalçası

hindi_kalca

Maharetini Göster:
Terbiye edilmiş hindi eti, dinlendirildikten sonra; iyi ısıtılmış kömürlü mangal, döküm ızgara veya elektrikli ızgara üzerinde alt üst edilerek pişirilecek. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.