hamsi tavası

Hamsi_tavasi1

Resimde görünen tava, hamsi tava yapmak için özel dizayn edilmiştir. Tava ve kapak iç yüzeyi teflon kaplıdır. Tava kapağı, tava içerisinde ki hamsilerin çevrilmesi veya alınması için özel olarak şekillendirilmiştir. Kullanılması oldukça pratiktir. Tavanın en büyük özelliği ise, çok az yağ kullanarak hamsilerin tava yapılmasıdır.

Hamsi_tavasi2

Tava kullanımında düşük ocak alevi kullanılarak, hamsilerin eşit bir şekilde kızartılması mümkün olmaktadır. Her ne kadar tava bu özellikleri taşıyor olsa dahi, kullanıcıya büyük bir iş düşmektedir. Tava yapacağınız hamsiler çok iyi bir şekilde süzülmeli, un ve mısır unu karışımı içerisinde unlanmalıdır. Mutfağımda kullanmakta olduğum bu tavanın benzerlerini pazar veya mağzalardan tedarik edebilirsiniz.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.