fırında hindi kanadı

fırında hindi kanadı 1 fırında hindi kanadı
Malzemeler:
3 Adet Hindi Kanadı (500 gr.)
4 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Tatlı Kaşığı Domates Salçası
2 Adet Kuru Soğan
2 Adet Domates
2 Adet Sivri Biber
2 Adet Patlıcan
3 Diş Sarımsak
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Pul Biber
1 Çay Kaşığı Kimyon
1 Çay Kaşığı Kuru kekik
1 Tatlı Kaşığı Tuz
1 Su Bardağı Kaynar Su
30 cm. Çapında Fırın Tepsisi
Alüminyum Folyo

Ön Hazırlık:
Kanadı yıkayın, süzün ve kemikli tarafından boylamasına bıçakla açın. Soğanı domatesi soyun ve elma dilimi doğrayın. Sivri biberi iri parçalara bölün. Sarımsağı soyun ve bütün bırakın. Patlıcanı alacalı soyun iri doğrayın ve tuzlu su içinde yarım saat dinlendirin. Kaynar suyu hazır edin.

Malzemelerin Karıştırılması:
Karıştırma kabına patlıcanın suyu sıkılarak konulacak. Üzerine hindi kandı, soğan, sarımsak, domates dilimleri, sivri biber, karabiber, kimyon, pul biber, kekik, tuz konulacak ve malzemeler karıştırılacak.

fırında hindi kanadı 400x267 fırında hindi kanadı

Maharetini Göster:
Tepsiye zeytinyağı konulacak, çevresi ve tabanı yağlanacak. Üzerine karıştırılmış malzemelerin tamamı yayılacak. Ardından 1 tatlı kaşığı domates salçası, 1 su bardağı kaynar su, az tuz ile karıştırılacak ve tepsiye ilave edilecek. Tepsinin üzeri alüminyum folyo ile kapatılacak ve önceden 200°C dereceye ısıtılmış fırına sürülecek. Saat’a bakılacak not edilecek. Tepsi 60 dakika süre ile fırında tutulacak. Süre bitiminde üzerindeki alüminyum folyo alınacak ve 30 dakika süre ile tekrar fırına sürülecek. Süre bitiminde fırında hindi kanadı yemeğiniz servise hazır. Sonrası malum.

Son Söz:
Hindi kanadı iri olduğundan, fazla sayıda kanat kızartmak için; fırının kendi tepsisini kullanmanız gerekebilir. Tepsi üzerinden folyoyu kaldırdığınızda, isterseniz kanatları çevirebilirsiniz.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com
Top