düdüklüde etsiz nohut yemeği

duduklude_nohut_1

Malzemeler:
4 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
5 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Adet orta Boy Soğan
1 Yemek kaşığı Domates Salçası
1 Tatlı Kaşığı Tuz
6 Su Bardağı Kaynar Su

Ön Hazırlık:
İstediğiniz miktarda nohut ve üzerini 3 parmak seviyesinde kapatacak su ile düdüklü tencerede 30 dakika haşlanıp, süzülecek. Soğan soyulacak, yemeklik doğranacak.

duduklude_nohut_2

Maharetini Göster :
Düdüklü tencere’ye zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine soğan ilave edilecek, normal ısıda kavrulacak. Ardından domates salçası ilave edilecek, kokusu çıkıncaya kadar kavrulacak. Üzerine 6 su bardağı kaynar su ve nohut ilave edilecek, karıştırılacak. Düdüklü tencerenizin kitapçığında bulunan yemek pişirme sürelerinden, nohut pişirme süresini dikkate alarak kendi kurallarınızla nohut pişirilecek. Nohut piştikten sonra, yemeğin tuzu karar hale getirilecek. Tencerem bu nohutu normal ısıda 15 dakika’da pişiriyor. Sonrası malum.

Not:
Bu yemek 4 porsiyondur. Tarifimde olduğu gibi; nohut yemeğinde haşlanmış, 4 su bardağı nohut kullandım.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


4 comments on “düdüklüde etsiz nohut yemeği
 1. editör diyor ki:

  münevver,
  Nohut 30 dakika süre ile haşlanıyor ve 15 dakika süre ile pişiyor. Yani, toplam 45 dakika süre bitimi pişiyor. Ya öyle işte..

 2. munevver diyor ki:

  ellerine sağlık nohutu akşamdan suya koymadınız nasıl 30 dakikada pişiyor

 3. editör diyor ki:

  Ne demek düşünmemek hayko; elbette düşünmüşümdür, ben de yarı vejetaryen sayılırım. Çünkü, yemek içerisinde et bulunsun istemem. Kendim için hazırladığım yemeklerde et bulunmaz.
  Öyleyim..

 4. hayko diyor ki:

  Sitenizde biz vejetaryenleri düşünüp düşünmediğinizi bilmiyorum. Fakat bizlere hitap eden tarifler fazlasıyle mevcut. Teşekkür