düdüklü tencerede madımak

duduklu_tencerede_madimak

Malzemeler:
1/2 Kg. Madımak
6 Yemek kaşığı Zeytinyağı
1 Çay Bardağı Bulgur
100 gr. Sucuk
1 Tatlı Kaşığı Tuz
7 Su bardağı Su

Ön Hazırlık:
Madımak ayıklanacak ve berrak suyu çıkıncaya kadar yıkanacak. Süzülen madımaklar çok ince doğranacak veya mutfak robotuyla ince kıyılacak. Sucuk, küp küp doğranacak. Bulgur yıkanacak ve süzülecek.

Maharetini Göster:
Düdüklü tencere’ye 7 su bardağı su konulacak ve normal ısıda kaynatılacak. Üzerine kıyılmış madımak, 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 çay bardağı dolusu bulgur konulacak, karıştırılacak ve düdüklünün kapağı kapatılacak. Madımak, 30 dakika süre ile pişirilecek ve ocaktan alınacak. Tava içerisine 3 yemek kaşığı zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine doğranmış sucuk ilave edilecek ve hafif kavrulacak. Ardından düdüklü’ye ilave edilecek ve karıştırılacak. Yemeğin tuzu karar hale getirilecek. Düdüklü tencere açık olarak, bir taşım kaynatılacak ve ocaktan alınacak. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.