düdüklü tencerede etli kuru fasulye

Duduklu_tence_etli_kuru_fasulye

Malzemeler:
150 gr. Dana Kuşbaşı Et
2 Su Bardağı Kuru Fasulye
5 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Silme Domates Salçası
1 Tatlı Kaşığı Tuz
5 Su Bardağı Kaynar Su

Ön Hazırlık:
Soğan soyulacak ve yemeklik doğranacak. Kaynar su hazır edilecek.

Fasulye’nin Islanması:
Tencere içerisine 2 su bardağı kuru fasulye ve üzerine üç parmak geçesiye kadar soğuk su konulacak, bir gece boyu bekletilecek.

Maharetini Göster :
Düdüklüye zeytinyağı konulacak ve ısıtılacak. Üzerine kuşbaşı dana eti konulacak ve normal ısıda pembeleşinceye kadar kavrulacak. Ardından sıra ile soğan, domates salçası ilave edilecek ve düşük ısıda kavrulacak. Peşinden ıslanmış ve süzülmüş kuru fasulye, 5 su bardağı kaynar su ilave edilecek ve düdüklünün kapağı kapatılacak. Düdüklünün kitapçığında verilen, kuru fasulye pişirme süresi içinde pişirilecek. Yemek piştikten sonra, tuzu karar hale getirilecek. Lastik contalı Termo marka düdüklü tencere bu yemeği normal ısı ayarında 20 dakikada pişirdi. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.