düdüklü tencerede et haşlama

Dudukude_et_haslama

Malzemeler:
500 gr. Kemikli Kuzu Kol
2 Adet Orta Boy Patates
1 Adet İri Havuç
3 Adet Orta Boy Soğan
1 Adet Defne Yaprağı
4 Adet Tane Karabiber
1 Tatlı Kaşığı Tuz
6 Su Bardağı Soğuk Su

Ön hazırlık:
Kemikli kuzu kol, haşlamalık olarak parçalanmış. Bir güzel yıkanacak ve süzülecek. Patates ve havuç soyulacak. Patates, ortadan iki parçaya bölünecek. Havuç enine 3’e bölünecek. Soğan soyulacak ve bütün bırakılacak.

Maharetini Göster:
Düdüklü tencere içerisine kuzu eti, tane karabiber, defne yaprağı, 6 su bardağı soğuk su konulacak. Düdüklü tencerenizin kuzu eti haşlama süresine göre et haşlanacak. Patates, havuç ve soğanlar haşlanan etin içerisine etin pişme süresinin son 5 dakikasında ilave edilecek. Tencere ocaktan alındıktan sonra yemeğin tuzu karar hale getirilecek.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme
GÖZLEME NASIL PİŞİRİLİR
Evde yapılan her çeşit gözleme, eğer evinizde yufka ocağı varsa; gazlı, elektrikli, tüplü yufka pişirme sacı üzerinde pişirilir. Evinizde yufka pişirme sacı yoksa, mutfak ocağı üzerinde pişirilir. Gözleme ocak üzerinde teflon tava içerisinde veya kavurma sacı içinde, ya da dışında pişirilir. Gözleme pişirmek için, pişirme sacının yağlanmasına gerek yoktur. Ayrıca, yağlanmış pişirme sacı üzerinde gözleme pişirmek, sağlıklı değildir. İlla gözlemeyi yağlamak istiyorsanız, pişirdikten sonra yağlayabilirsiniz.