börülce salatası

borulce_salatasi

Malzemeler:
1/2 Kg. Taze Börülce
2 Adet İri Domates
3 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1 Çay Kaşığı Karabiber
1 Tatlı Kaşığı Tuz
1/2 Limon Suyu

Ön Söz:
Taze börülce salatanızın sosu içerisine “seviyorsanız” bir iki diş dövülmüş sarımsak ilave ederseniz eğer, lezzetini katlarsınız. Yapımı gayet kolay, tazecik börülceleri tedarik eder ve salatanızı yaparsanız, memnun kalırsınız. Seçim sizin, kolay gelsin.

Ön Hazırlık:
Domates soyulacak ve kuşbaşı doğranacak. Börülce ayıklanacak, yıkanacak, süzülecek ve “boyuna göre” uygun irilikte doğranacak. Ardından kaynayan su içerisinde “orta dirilikte” yumuşayıncaya kadar haşlanacak. Salata sosu için, bir kase içerisinde karabiber, zeytinyağı ve limon suyu karıştırılacak.

Maharetini Göster:
Salata karıştırma kabı içerisine taze börülce, domates, tuz, salata sosu konulacak ve bir güzel karıştırılacak. Ardından salatanın tuzu karar hale getirilecek. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.