barbunya balığı tava

Barbubya_baligi_tava1

Malzemeler:
1 Kg. Barbunya Balığı
1 Su Bardağı Un
1 Çay Bardağı Bitkisel Sıvı Yağ
Tuz

Ön Hazırlık:
Barbunya balıklarının tava öncesi hazırlığı buradan tarifine uygun olarak yapılacak. Barbunya balıklarının sırt kılçığı üzerinde bulunan kan pıhtısı, balığın temizlenmesi sırasında mutlaka alınacak. Bu temizlik yapılmadan kızartılan balıkların tadı acı olacaktır. Temizlenmiş balıklar, bol su ile berrak suyu çıkıncaya kadar yıkanacak ve süzülecek. Süzülmüş balıklar tuzlanacak ve fazla bastırılmadan alt ve üst yüzeyleri un’a bulanacak.

Barbubya_baligi_tava2

Maharetini göster:
Ocak üzerindeki kızartma tavasına, 1 çay bardağı bitkisel sıvı yağ konulacak, ısıtılacak. Ocak ısısı normal olacak. Tava içerisindeki yağ kızgın duruma geldiğinde, tuzlanmış ve un’a bulanmış balıklar tava içerisine dizilecek. Balıklar alt üst edilerek fazlaca kurutulmadan kızartılacak. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.