balık salatası

balik_salatasi

Malzemeler:
Ton Balığı Konservesi
Göbek Salata
Domates
Taze Soğan
Taze Nane
Maydanoz
Zeytinyağı
Limon
Tuz

Ön Söz:
Tarifim ton balığı salatası ile ilgilidir. Bildiğiniz gibi, balık konservelerinin hazırlanmasında bitkisel sıvı yağ kullanılmaktadır. Damak zevkinize göre, isterseniz konserve içerisindeki sıvı yağı süzerek balık salatanızı hazırlayabilirsiniz. Ya da balık etini süzmeden salatanızda doğrudan kullanabilirsiniz, tercih sizin.

Ön Hazırlık :
İhtiyaca göre, salata malzemeleri hazırlanacak. Domates, göbek salata, taze soğan, nane, maydanoz doğranacak ve limon sıkılacak..

Maharetini Göster:
Doğranmış salata malzemeleri salata karıştırma kabı içerisine alınacak ve karıştırılacak. Üzerine tuz ilave edilecek ve salatanın tuzu karar hale getirilecek. Salata malzemesi servis tabağına alınacak ve üzerine balık eti konulacak. Üzerine limon suyu ve zeytiyağı ilave edilecek. Sonrası malum.
‘Kolay Gelsin’
www.klasiktatlar.com


                       gurme

Facebookta Paylaş
su bardağı ölçüleri

Tariflerimde malzemelerin ölçülerini üstte gördüğünüz mutfak aletlerimle alıyorum. Aileniz 2 veya 3, ya da 6 kişilik nüfusa sahipse; 200 ml. ölçüsünde su bardağını kullandığınızda, yaptığınız yemek israf olmaz. Ayrıca; bakliyat, un, şeker, pirinç, bulgur gibi bardak ölçülerini grama çevirmeniz daha kolay olur.